İlkokul

İLKOKUL VİLDAN FARKIMIZ

1) Akademik Yönden Başarılı Nesiller: Mutlu ve güvenli bir okul ortamında, yarışmaktan keyif alan öğrenciler olması, birinci önceliğimizdir.

 • Bizler, Milli Eğitim Müfredatını tam verirken, farklı yetenekleri keşfedecek ek dersler-etkinlikler planlıyor ve uyguluyoruz. En önemli farkımız bu zaten.  Zorlayarak, Gereksiz bir akademik yoğunluğu doğru bulmuyoruz  (oyun ve fiziki etkinlikler ve serbest etkinlikler derslerin kaldırarak veya vermeyerek, yerine akademik dersler koymayı ve daha çocuk yaşında sınavlarda önde olacak kaygısının çekilmesini, yanlış buluyor, çocukların, erken yorulmasına ve mutlu bir çocukluk, fırsatının kaçırılması olarak görüyoruz.)
 • Bununla birlikte, akademik yarışta olmaya, çocuklara hissettirmeden devam ediyoruz.
  NASIL MI?
 • Düzenli test ve konu tarama testleri, yaparak, çocuklarımızın konuları kavrayıp, kavrayamadıklarını kontrol ederek, ya konuların tekrar edilmesi ve farklı uygulamalar ile öğrenme ortamları oluşturuyoruz; ya da, konu öğrenilmiş olduğunu görüp, yeni konuya öyle geçiyoruz,
 • Aylık, Türkiye genelinde yapılan, ciddi ulusal sınavlara (okulistik vb.) çocuklarımızın, girmelerini sağlıyoruz ve özel nedenlerle beklenen kazanımları elde edemeyen öğrencilerimizle, özel EK ETÜD yaparak, eksiklerin tamamlamasına fırsat tanıyoruz. Çocukların sınav korkusu ve kaygısı çekmemesi için, sıralama ve sonuçları 2 ve 3. Sınıflarda, genel ile ve çocuklarla paylaşmıyoruz. Ailelere özel görüşmelerde ve veli toplantılarda, paylaşıyoruz.
 • 3. Sınıftan itibaren, Türkiye genelinde yapılan, sınav türünü 2 ye çıkarıyoruz ve sınav sürecinde, gerçek ve objektif sonuçlar için, başlarındaki öğretmenleri değiştirerek sınav olmalarını sağlıyoruz.
 • Sınav sonuçlarını, hem Türkiye genelinde görmelerini sağlıyor, hem de geçmiş yıllardaki, ilgili sınıfların, aldıkları sınav süreci ile karşılaştırıyor, arşivimizde biriktirerek. Böylece, hem yarış içinde olurken; hem de nerde olduğumuzu ve kontrollü gitmemizi sağlayan bir SINAV TAKİP SİSTEMİNİ kullanmış oluyoruz.

​​2) Yabancı Dil Bilen Nesiller:  İngilizce Dil Eğitimi derslerimiz; Özel Vildan İlkokulu olarak:

 • Öğrencilerin eğlenerek öğrenmesi üzerine temellendirilmiştir.
 • Derslerimiz; 1.Sınıflarda, 4 saat, 2 Ve 3. Sınıflarda 5 saat, 4. Sınıflarda 6 saat olarak belirlenmiş olup, her yaş grubuna ait kitaplar “Oxford” yayınlarından özenle seçilmiştir.
 • ”English Class” ve “Story Time” etkinlikleri ile zenginleştirilmiş ve planlamalar buna göre yapılmıştır.
 • İngilizce kulübü öğrencilerinin hazırlayacağı “English Fest” gecesi ile etkinliklerimiz sergilenecektir.
 • 3. ve 4. sınıflarda düzenlenen “Speaking” sınavı ile çocukların konuşma becerilerinin gelişmesi amaçlanmış olup, özgüven kazanımı en önemli hedeftir.
 • Ayrıca okul genelince uyguladığımız sınavlarda istenilen başarı düzeyinde geride kalmış çocuklarımız için haftada bir gün ek etüd yapılmaktadır.

3) Manevi Yönden Sağlıklı Nesiller: Değerler eğitimi kapsamında;

 •  Kuranı Kerim öğretilmesi, 2’şer saat Kuran’ı Kerim saati olmaktadır.
 • Ayrıca, değerler eğitimi kapsamında, haftada 1 saat özel derslerimiz ile milli ve manevi değerler, PROJELER şeklinde, tüm okulu kapsayacak şekilde işlenir. 
 • Ayrıca, Cuma günlerinde, karşılama ve tebrikleşeme; kandil vb özel gün ve gecelerde, tüm öğrenciler ve veliler ile birlikte etkinlikler yapılmaktadır. 
 • Bizde manevi çalışmalar proje bazlı devam etmekte olup Önce Namaz, İlla Edep, Örneğim Peygamberim başlıkları altında yıl boyunca her sınıf düzeyinde farklı etkinliklerle devam ettirilmektedir. Her katta kız ve erkek mescitleri oluşturarak Namaz kılma bilinci ve şuurunu artırıyoruz. Namaz önderim projesiyle hem öğrencilerde hem de öğretmenlerde örnek olma duygusunu öne çıkarıyoruz. Her yıl geleneksel olarak yaptığımız 1 Ocak sabah namazında buluşma projemizi tüm Türkiye’ye duyurarak tüm toplumda farkındalık oluşturuyoruz. Yaptığımız programlara 3000-4000 civarında halkımız katılmaktadır. Bizim bu projemiz sayesinde birçok kurum hatta diyanet işleri başkanlığı sabah namazında buluşma programları tertip etmektedir. Bu da kurumumuzun öncü ve önder olduğunu, hayırda örnek olma felsefesine uygun hareket ettiğimizin en güzel örneği olmuştur.

4) Spor ve Sanat Yönden Sağlıklı Gelişen Nesiller: Akademik derslerin yanında, her bir çocuğumuzun özel ilgi ve yetenekleri ile yıldızlaşması ana hedeflerimizdendir. Milli eğitim müfredatında, yer bulan, oyun ve fiziki etkinlikler dersi ve serbest etkinlikler dersleri; okulumuzda, gerçek anlamına uygun olarak; Farklı spor, sanat ve sosyal etkinlikler ile öğrencilerimizin, rahatlaması, oyun ve etkinlikler ile mutlu bir okul hayatı yaşaması için özel programlar-dersler yapılmaktadır. Bunlar;

 • Zeka Oyunları 1: MANGALA Dersi ile çocuklar, oyun oynarken ve mutlu olurken aynı zamanda, stratejik düşünme yeteneklerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar. Bununla birlikte, ata yurdumuzdan beri gelen bir Türk oyununu tanıtmaya, yaşatmaya ve il ve ulusal yarışmalarda yarışarak, özgüven kazanımlarına katkı sunulmaktadır
 • Zeka Oyunları 2: SATRANÇ Dersi: Şahların oyunu olarak bilinen satranç dersi ile gelecekte, liderlik yapacak, neslimizi, farklı yönetim stratejilerini fark etmeleri ve geliştirmeleri sağlanmaktadır.
 • İzcilik ve Geleneksel Türk oyunları Dersi ile çocuklar, izcilik teşkilatını öğrenmeleri, takım olma, liderin rehberliğinde, doğa ile barışık yaşamayı öğrenme imkânı bulmaktadırlar. Okulumuzda, ders saatleri içinde, izcilik bilgi ve becerilerini kazanması, günübirlik izci kampları-etkinlikleri yapması ve daha sonra bu öğrencilerden başarılı ve yetenekli olanların şehir dışındaki izci kamplarına götürülmesi şeklinde devam ettirilmektedir. İzcilikte amaç öğrencilere doğada yaşayabilme, doğayla baş başa kalma, stres atma, disiplin, paylaşım, takım halinde hareket edebilme, lidere itaat etme gibi birçok özellikler kazandırmaktır. Özel izci lideri eğitimi almış öğretmenlerimiz ve Müdür Yardımcımızdan oymakbaşı, ocak başı gibi kademe almış olan liderlerimiz olup, federasyonla birlikte kamp yaptırma yetkisine sahiptir. Türkiye genelinde yapılan ve dünya genelinde yapılan milli ve uluslararası kamplara izcilerimiz ve liderlerimiz ile katılmakta, okulumuzu, ilimizi ve ülkemizi temsil etmekteyiz.
 • Ek Etüt ve Spor - Sanat Kurslarımız; Spor ve sanat kurslarına her öğrencinin istek ve yeteneğine göre katılımını sağlamak ve takibinin yapılması, 16.00-18.00 arası okulda ve servisle eve bırakılma fırsatı tanınmaktadır. (2. Sınıftan itibaren) /okul saatleri içinde (ek ders olarak) görsel sanatlar, müzik ve spor alanlarında açtığımız kurslara katılmaları konusunda velilerimiz bilgilendirilmektedir. Velinin talebi veya öğretmenin tespiti ile öğrencinin yeteneği belirlenebilir. Bu kurslarda başarılı olan çocuklar il genelinde veya ülke genelinde yapılan yarışmalara katılmaktadırlar. Hafta sonu kurslarımız okul ücretinin dışında ayrıca ücretlendirilmektedir. Kursları alanında uzman öğretmenler vermektedir. Resim kursları; karakalem, yağlı boya, ebru. bağlama gitar, kursları; Spor kursları; Tekvando, Karate, Bilek Güreşi, Okçuluk, Badminton, Voleybol, Futbol, Basketbol...

5) Rehberlik Çalışmaları:

 • Rehberlik Servisimiz: Okulumuzun rehberlik servisi öğrencilerimize gurup terapisi, bireysel görüşme, sınav kaygısı giderme, kişisel davranış sorunlarını takip etme gibi birçok konuda sınıf öğretmenleriyle ve velileriyle temas halindedir.
 • Öğrenciler arasında gelişebilecek olumsuz davranışlar değerlendirilmekte, bunlarla ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Örneğin Olumlu davranış geliştiren öğrenciler velilerin de takip edebileceği günlük dijital ortamda (Class Dojo sistemiyle) değerlendirilerek  “Vildan’ın Yıldızı” teşekkür belgesi törenle verilerek tüm öğrencilerde farkındalık oluşturulmaktadır. Sarı kart, yeşil kart, kırmızı kart uygulamalarıyla öğrencilerin davranışlarını kontrol etmeleri sağlanmaktadır. Vildan’da iyi davranış gösteren veya başarı gösteren her öğrenci ödüllendirilmekte ve takdir edilmektedir.
 • Öğrencilere Dikkat testleri uygulanarak dikkatinin geliştirilmesine ihtiyaç olan öğrencilere dikkat egzersiz çalışmaları yapılmakta ve evlere ebeveynleriyle birlikte oynanacak dikkat egzersiz oyunları de gönderilmektedir.
 • Anne Akademisi: Yavrularımızın gelişiminde annelerimizin konumu paha biçilemez. Annelerimizin çocuk eğitimi konusunda, farkındalık oluşturma ve olumlu katkı sunması amacıyla, belirlenen Kitaplar, rehberlik birimi aracılığıyla, proje kapsamına alınarak, okunması ve kitap analizleri i programları yapılmaktadır, düzenli olarak okulumuzda. Bu eğitimler ile annelerimizle yavrularımızın daya uyumlu ve mutlu yaşam sürmelerine katkı sunmaya çalışıyoruz.
 • Rehberlik ile her sınıf seviyesinde, öğrencilere ve velilere etkin hizmet olanağı sunmaktadır. (Metropolitan Testi, Mahremiyet Eğitimi, Akran Zorbalığı, Öğrenme Stilleri vb)

6) Ek Branş Dersleri ve Ek Etkinlikler:

 • Drama Dersleri ve işaret dili Dersleri ile çocukların duygularını doğru şekilde anlatma yöntemini ve farklı özel durumda olan insanlarla doğru şekilde iletişim kurma yöntemlerini öğrenme fırsatı sunulmaktadır. 
 • Bilgisayar Dersleri ile teknolojiden olumlu şekilde istifade etme yollarını, doğru bir şekilde öğrenme imkânı sunulmaktadır.
 • Yüzme Derslerimiz, 2. Sınıftan itibaren profesyonel hocalar gözetiminde, öğrenmeleri sağlanmaktadır.
 •  Ajanda Takip Sistemimiz ile ve özel hazırlanmış ders çalışma programlarımız ile her çocuğumuzun, düzenli ders çalışması ve sorumluluk sahibi bir birey olması sağlanmaktadır.
 • Düzenli veli görüşme ve veli toplantılarımız, her dönemde, en az 2’şer olarak gerçekleşmesi İSO KALİTE sistemimizdeki, talimatlarımız içinde yer almaktadır.
 • Yardımcı Ek Kaynaklar, özel olarak, öğrenci ve velilere sene başında önerilmekte ve derslerin daha iyi öğrenilmesine katkı sunmaktadır. 
 • Kurumsal düzenli geziler, sınıfların seviyelerine göre kurumsal olarak planlanmakta ve yılda 4 defa ve ücretsiz olarak, okul servisleri kullanılarak, öğretmenler gözetiminde yapılmaktadır. Böylece işlenen konuların, görerek ve yaşayarak tam kavranması ve hayat ile bütünleşmesi sağlanmaktadır.
 • Kahvaltı, 1 ve 2. Sınıflara; sağlıklı beslenmeyi öğrenmeleri açısından takip okulda, öğretmenleri gözetiminde yapmaları sağlanmaktadır.       
 • Her öğrenciye sosyal gelişim (liderlik) açısından, dönüşümlü sınıf başkanlığı ve Her öğrenciye sahnede görev alma şansı, her yıl en az 1 kere verilir.
 • Kitap Okuma: Sene başında belirlediğimiz ve özenle seçilen kitaplar, öğretmenlerimizin takibiyle düzenli olarak okutulmakta, öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktadır. Yeni LGS sisteminde öğrencilerin en çok zorlandığı soruların paragraf soruları olduğu aşikârdır. Bu sorularla başa çıkabilmenin yolu çok kitap okumaktan geçmektedir. Okulumuzda her gün İLK 10 dakika kitap okuma saatleri düzenli olarak yapılmaktadır. Kitap okumayı sadece okulda sınırlandırmamak, hayatı boyunca yaşam tarzı haline dönüştürmek esas hedefimizdir.
 • Bu anlamda velilerimizin de televizyonu kapatarak öğrencileriyle birlikte kitap okumalarını sağlamak için “Öncü Ol, Örnek Ol, Okuyan Bir Ebeveyn Ol” projesiyle akşamları yarım saat “Aile Kitap Okuma etkinliği” yapılmaktadır. Öğrencinin eğitimi ancak veliyle ortak hareket ederek mümkündür.
 • Servis ile evden alınıp, eve bırakılma imkânı ile ve okulda, dış kapı güvenliği ve kurum içinde ve bahçelerde kamera sitemi ile çocuklarımızın, okul sürecinde, güvende olduğunun gönül rahatlığını yaşayın, okulumuzda. 
İlkokul

İLKOKUL VİLDAN FARKIMIZ

1) Akademik Yönden Başarılı Nesiller: Mutlu ve güvenli bir okul ortamında, yarışmaktan keyif alan öğrenciler olması, birinci önceliğimizdir.

 • Bizler, Milli Eğitim Müfredatını tam verirken, farklı yetenekleri keşfedecek ek dersler-etkinlikler planlıyor ve uyguluyoruz. En önemli farkımız bu zaten.  Zorlayarak, Gereksiz bir akademik yoğunluğu doğru bulmuyoruz  (oyun ve fiziki etkinlikler ve serbest etkinlikler derslerin kaldırarak veya vermeyerek, yerine akademik dersler koymayı ve daha çocuk yaşında sınavlarda önde olacak kaygısının çekilmesini, yanlış buluyor, çocukların, erken yorulmasına ve mutlu bir çocukluk, fırsatının kaçırılması olarak görüyoruz.)
 • Bununla birlikte, akademik yarışta olmaya, çocuklara hissettirmeden devam ediyoruz.
  NASIL MI?
 • Düzenli test ve konu tarama testleri, yaparak, çocuklarımızın konuları kavrayıp, kavrayamadıklarını kontrol ederek, ya konuların tekrar edilmesi ve farklı uygulamalar ile öğrenme ortamları oluşturuyoruz; ya da, konu öğrenilmiş olduğunu görüp, yeni konuya öyle geçiyoruz,
 • Aylık, Türkiye genelinde yapılan, ciddi ulusal sınavlara (okulistik vb.) çocuklarımızın, girmelerini sağlıyoruz ve özel nedenlerle beklenen kazanımları elde edemeyen öğrencilerimizle, özel EK ETÜD yaparak, eksiklerin tamamlamasına fırsat tanıyoruz. Çocukların sınav korkusu ve kaygısı çekmemesi için, sıralama ve sonuçları 2 ve 3. Sınıflarda, genel ile ve çocuklarla paylaşmıyoruz. Ailelere özel görüşmelerde ve veli toplantılarda, paylaşıyoruz.
 • 3. Sınıftan itibaren, Türkiye genelinde yapılan, sınav türünü 2 ye çıkarıyoruz ve sınav sürecinde, gerçek ve objektif sonuçlar için, başlarındaki öğretmenleri değiştirerek sınav olmalarını sağlıyoruz.
 • Sınav sonuçlarını, hem Türkiye genelinde görmelerini sağlıyor, hem de geçmiş yıllardaki, ilgili sınıfların, aldıkları sınav süreci ile karşılaştırıyor, arşivimizde biriktirerek. Böylece, hem yarış içinde olurken; hem de nerde olduğumuzu ve kontrollü gitmemizi sağlayan bir SINAV TAKİP SİSTEMİNİ kullanmış oluyoruz.

​​2) Yabancı Dil Bilen Nesiller:  İngilizce Dil Eğitimi derslerimiz; Özel Vildan İlkokulu olarak:

 • Öğrencilerin eğlenerek öğrenmesi üzerine temellendirilmiştir.
 • Derslerimiz; 1.Sınıflarda, 4 saat, 2 Ve 3. Sınıflarda 5 saat, 4. Sınıflarda 6 saat olarak belirlenmiş olup, her yaş grubuna ait kitaplar “Oxford” yayınlarından özenle seçilmiştir.
 • ”English Class” ve “Story Time” etkinlikleri ile zenginleştirilmiş ve planlamalar buna göre yapılmıştır.
 • İngilizce kulübü öğrencilerinin hazırlayacağı “English Fest” gecesi ile etkinliklerimiz sergilenecektir.
 • 3. ve 4. sınıflarda düzenlenen “Speaking” sınavı ile çocukların konuşma becerilerinin gelişmesi amaçlanmış olup, özgüven kazanımı en önemli hedeftir.
 • Ayrıca okul genelince uyguladığımız sınavlarda istenilen başarı düzeyinde geride kalmış çocuklarımız için haftada bir gün ek etüd yapılmaktadır.

3) Manevi Yönden Sağlıklı Nesiller: Değerler eğitimi kapsamında;

 •  Kuranı Kerim öğretilmesi, 2’şer saat Kuran’ı Kerim saati olmaktadır.
 • Ayrıca, değerler eğitimi kapsamında, haftada 1 saat özel derslerimiz ile milli ve manevi değerler, PROJELER şeklinde, tüm okulu kapsayacak şekilde işlenir. 
 • Ayrıca, Cuma günlerinde, karşılama ve tebrikleşeme; kandil vb özel gün ve gecelerde, tüm öğrenciler ve veliler ile birlikte etkinlikler yapılmaktadır. 
 • Bizde manevi çalışmalar proje bazlı devam etmekte olup Önce Namaz, İlla Edep, Örneğim Peygamberim başlıkları altında yıl boyunca her sınıf düzeyinde farklı etkinliklerle devam ettirilmektedir. Her katta kız ve erkek mescitleri oluşturarak Namaz kılma bilinci ve şuurunu artırıyoruz. Namaz önderim projesiyle hem öğrencilerde hem de öğretmenlerde örnek olma duygusunu öne çıkarıyoruz. Her yıl geleneksel olarak yaptığımız 1 Ocak sabah namazında buluşma projemizi tüm Türkiye’ye duyurarak tüm toplumda farkındalık oluşturuyoruz. Yaptığımız programlara 3000-4000 civarında halkımız katılmaktadır. Bizim bu projemiz sayesinde birçok kurum hatta diyanet işleri başkanlığı sabah namazında buluşma programları tertip etmektedir. Bu da kurumumuzun öncü ve önder olduğunu, hayırda örnek olma felsefesine uygun hareket ettiğimizin en güzel örneği olmuştur.

4) Spor ve Sanat Yönden Sağlıklı Gelişen Nesiller: Akademik derslerin yanında, her bir çocuğumuzun özel ilgi ve yetenekleri ile yıldızlaşması ana hedeflerimizdendir. Milli eğitim müfredatında, yer bulan, oyun ve fiziki etkinlikler dersi ve serbest etkinlikler dersleri; okulumuzda, gerçek anlamına uygun olarak; Farklı spor, sanat ve sosyal etkinlikler ile öğrencilerimizin, rahatlaması, oyun ve etkinlikler ile mutlu bir okul hayatı yaşaması için özel programlar-dersler yapılmaktadır. Bunlar;

 • Zeka Oyunları 1: MANGALA Dersi ile çocuklar, oyun oynarken ve mutlu olurken aynı zamanda, stratejik düşünme yeteneklerini geliştirme imkânı bulmaktadırlar. Bununla birlikte, ata yurdumuzdan beri gelen bir Türk oyununu tanıtmaya, yaşatmaya ve il ve ulusal yarışmalarda yarışarak, özgüven kazanımlarına katkı sunulmaktadır
 • Zeka Oyunları 2: SATRANÇ Dersi: Şahların oyunu olarak bilinen satranç dersi ile gelecekte, liderlik yapacak, neslimizi, farklı yönetim stratejilerini fark etmeleri ve geliştirmeleri sağlanmaktadır.
 • İzcilik ve Geleneksel Türk oyunları Dersi ile çocuklar, izcilik teşkilatını öğrenmeleri, takım olma, liderin rehberliğinde, doğa ile barışık yaşamayı öğrenme imkânı bulmaktadırlar. Okulumuzda, ders saatleri içinde, izcilik bilgi ve becerilerini kazanması, günübirlik izci kampları-etkinlikleri yapması ve daha sonra bu öğrencilerden başarılı ve yetenekli olanların şehir dışındaki izci kamplarına götürülmesi şeklinde devam ettirilmektedir. İzcilikte amaç öğrencilere doğada yaşayabilme, doğayla baş başa kalma, stres atma, disiplin, paylaşım, takım halinde hareket edebilme, lidere itaat etme gibi birçok özellikler kazandırmaktır. Özel izci lideri eğitimi almış öğretmenlerimiz ve Müdür Yardımcımızdan oymakbaşı, ocak başı gibi kademe almış olan liderlerimiz olup, federasyonla birlikte kamp yaptırma yetkisine sahiptir. Türkiye genelinde yapılan ve dünya genelinde yapılan milli ve uluslararası kamplara izcilerimiz ve liderlerimiz ile katılmakta, okulumuzu, ilimizi ve ülkemizi temsil etmekteyiz.
 • Ek Etüt ve Spor - Sanat Kurslarımız; Spor ve sanat kurslarına her öğrencinin istek ve yeteneğine göre katılımını sağlamak ve takibinin yapılması, 16.00-18.00 arası okulda ve servisle eve bırakılma fırsatı tanınmaktadır. (2. Sınıftan itibaren) /okul saatleri içinde (ek ders olarak) görsel sanatlar, müzik ve spor alanlarında açtığımız kurslara katılmaları konusunda velilerimiz bilgilendirilmektedir. Velinin talebi veya öğretmenin tespiti ile öğrencinin yeteneği belirlenebilir. Bu kurslarda başarılı olan çocuklar il genelinde veya ülke genelinde yapılan yarışmalara katılmaktadırlar. Hafta sonu kurslarımız okul ücretinin dışında ayrıca ücretlendirilmektedir. Kursları alanında uzman öğretmenler vermektedir. Resim kursları; karakalem, yağlı boya, ebru. bağlama gitar, kursları; Spor kursları; Tekvando, Karate, Bilek Güreşi, Okçuluk, Badminton, Voleybol, Futbol, Basketbol...

5) Rehberlik Çalışmaları:

 • Rehberlik Servisimiz: Okulumuzun rehberlik servisi öğrencilerimize gurup terapisi, bireysel görüşme, sınav kaygısı giderme, kişisel davranış sorunlarını takip etme gibi birçok konuda sınıf öğretmenleriyle ve velileriyle temas halindedir.
 • Öğrenciler arasında gelişebilecek olumsuz davranışlar değerlendirilmekte, bunlarla ilgili bilinçlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Örneğin Olumlu davranış geliştiren öğrenciler velilerin de takip edebileceği günlük dijital ortamda (Class Dojo sistemiyle) değerlendirilerek  “Vildan’ın Yıldızı” teşekkür belgesi törenle verilerek tüm öğrencilerde farkındalık oluşturulmaktadır. Sarı kart, yeşil kart, kırmızı kart uygulamalarıyla öğrencilerin davranışlarını kontrol etmeleri sağlanmaktadır. Vildan’da iyi davranış gösteren veya başarı gösteren her öğrenci ödüllendirilmekte ve takdir edilmektedir.
 • Öğrencilere Dikkat testleri uygulanarak dikkatinin geliştirilmesine ihtiyaç olan öğrencilere dikkat egzersiz çalışmaları yapılmakta ve evlere ebeveynleriyle birlikte oynanacak dikkat egzersiz oyunları de gönderilmektedir.
 • Anne Akademisi: Yavrularımızın gelişiminde annelerimizin konumu paha biçilemez. Annelerimizin çocuk eğitimi konusunda, farkındalık oluşturma ve olumlu katkı sunması amacıyla, belirlenen Kitaplar, rehberlik birimi aracılığıyla, proje kapsamına alınarak, okunması ve kitap analizleri i programları yapılmaktadır, düzenli olarak okulumuzda. Bu eğitimler ile annelerimizle yavrularımızın daya uyumlu ve mutlu yaşam sürmelerine katkı sunmaya çalışıyoruz.
 • Rehberlik ile her sınıf seviyesinde, öğrencilere ve velilere etkin hizmet olanağı sunmaktadır. (Metropolitan Testi, Mahremiyet Eğitimi, Akran Zorbalığı, Öğrenme Stilleri vb)

6) Ek Branş Dersleri ve Ek Etkinlikler:

 • Drama Dersleri ve işaret dili Dersleri ile çocukların duygularını doğru şekilde anlatma yöntemini ve farklı özel durumda olan insanlarla doğru şekilde iletişim kurma yöntemlerini öğrenme fırsatı sunulmaktadır. 
 • Bilgisayar Dersleri ile teknolojiden olumlu şekilde istifade etme yollarını, doğru bir şekilde öğrenme imkânı sunulmaktadır.
 • Yüzme Derslerimiz, 2. Sınıftan itibaren profesyonel hocalar gözetiminde, öğrenmeleri sağlanmaktadır.
 •  Ajanda Takip Sistemimiz ile ve özel hazırlanmış ders çalışma programlarımız ile her çocuğumuzun, düzenli ders çalışması ve sorumluluk sahibi bir birey olması sağlanmaktadır.
 • Düzenli veli görüşme ve veli toplantılarımız, her dönemde, en az 2’şer olarak gerçekleşmesi İSO KALİTE sistemimizdeki, talimatlarımız içinde yer almaktadır.
 • Yardımcı Ek Kaynaklar, özel olarak, öğrenci ve velilere sene başında önerilmekte ve derslerin daha iyi öğrenilmesine katkı sunmaktadır. 
 • Kurumsal düzenli geziler, sınıfların seviyelerine göre kurumsal olarak planlanmakta ve yılda 4 defa ve ücretsiz olarak, okul servisleri kullanılarak, öğretmenler gözetiminde yapılmaktadır. Böylece işlenen konuların, görerek ve yaşayarak tam kavranması ve hayat ile bütünleşmesi sağlanmaktadır.
 • Kahvaltı, 1 ve 2. Sınıflara; sağlıklı beslenmeyi öğrenmeleri açısından takip okulda, öğretmenleri gözetiminde yapmaları sağlanmaktadır.       
 • Her öğrenciye sosyal gelişim (liderlik) açısından, dönüşümlü sınıf başkanlığı ve Her öğrenciye sahnede görev alma şansı, her yıl en az 1 kere verilir.
 • Kitap Okuma: Sene başında belirlediğimiz ve özenle seçilen kitaplar, öğretmenlerimizin takibiyle düzenli olarak okutulmakta, öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktadır. Yeni LGS sisteminde öğrencilerin en çok zorlandığı soruların paragraf soruları olduğu aşikârdır. Bu sorularla başa çıkabilmenin yolu çok kitap okumaktan geçmektedir. Okulumuzda her gün İLK 10 dakika kitap okuma saatleri düzenli olarak yapılmaktadır. Kitap okumayı sadece okulda sınırlandırmamak, hayatı boyunca yaşam tarzı haline dönüştürmek esas hedefimizdir.
 • Bu anlamda velilerimizin de televizyonu kapatarak öğrencileriyle birlikte kitap okumalarını sağlamak için “Öncü Ol, Örnek Ol, Okuyan Bir Ebeveyn Ol” projesiyle akşamları yarım saat “Aile Kitap Okuma etkinliği” yapılmaktadır. Öğrencinin eğitimi ancak veliyle ortak hareket ederek mümkündür.
 • Servis ile evden alınıp, eve bırakılma imkânı ile ve okulda, dış kapı güvenliği ve kurum içinde ve bahçelerde kamera sitemi ile çocuklarımızın, okul sürecinde, güvende olduğunun gönül rahatlığını yaşayın, okulumuzda.